Ako určiť veľkosť podprsenky

Niektoré ženy sú presvedčené, že majú roky rovnakú veľkosť podprsenky, ale veľkosť poprsia sa počas života mení, najmä po takých udalostiach ako tehotenstvo alebo diéta. Pasujúca podprsenka znamená krásny dekolt, ale je aj synonymom zdravých pŕs, lepšieho držania tela a väčšieho pohodlia. Je teda dôležité pravidelne sa merať. Simone Pérèle vás prevedie postupne všetkými krokmi na určenie presnej veľkosti podprsenky.

Ako si zmerať prsia

Pozornosť je potrebné zamerať na dve hlavné kritériá, ktoré vám pomôžu určiť presnú veľkosť podprsenky: na obvod pod prsiami a obvod cez prsia. Je dôležité, aby ste stáli vzpriamene a dýchali pozvoľna, získate tak najpresnejšie miery. Okrem iného je veľmi dôležité merať sa bez oblečenia, ktoré môže miery skresliť. Vezmite si krajčírsky meter a pusťte sa do toho! Nemajte obavy, ak počítanie nie je vašou silnou stránkou. Náš sprievodca veľkosťami všetko vypočíta za vás.

1) Meranie obvodu cez prsia

Umiestnite krajčírsky meter naplocho v úrovni bradaviek. Musí prechádzať podpazušiami a cez lopatky. Výsledok vpíšte do príslušného políčka kalkulačky spomínanej vyššie.

2) Meranie obvodu pod prsiami

Stojte stále vzpriamene, krajčírsky meter priložte na telo hneď pod prsiami. Musíte ho umiestniť vodorovne, nesmie byť ani príliš utiahnutý, ani príliš voľný. Výslednú hodnotu napíšte do kalkulačky alebo použite tabuľku mier uvedenú nižšie, ktorá vám pomôže s výberom presnej veľkosti vašej podprsenky podľa zistených výsledkov z merania pod prsiami.

3) Meranie obvodu bokov

Obvod zmerajte v najširšej časti bokov. Meter nesťahujte, držte ho voľne priložený na tele.

Tabuľky veľkostí

Ak by ste chceli na určenie veľkosti využiť skôr tabuľky, ponúkame aj túto možnosť, vďaka ktorej aj názorne uvidíte, ak budete na pomedzí dvoch veľkostí. V takom prípade treba vziať do úvahy obidve.

Podľa prvej tabuľky si určte správnu veľkosť obvodu podprsenky:

Obvod pod prsiami Správne zvolená veľkosť podprsenky
od 63 do 67 cm 65
od 68 do 72 cm 70
od 73 do 77 cm 75
od 78 do 82 cm 80
od 83 do 87 cm 85
od 88 do 92 cm 90
od 93 do 97 cm 95
od 98 do 102 cm 100
od 103 do 107 cm 105

Miery si poznamenajte. Potom odrátajte obvod cez prsia od obvodu pod prsiami a ich rozdiel určí veľkosť košíčkov podprsenky. Napríklad obvod cez prsia je 95 cm a obvod pod prsiami 80 cm. Potom 95 – 80 = 15. To znamená, že vaša veľkosť košíčkov je B.

Nižšie nájdete tabuľku mier, z ktorej presne určíte veľkosť košíčkov:

Rozdiel medzi obvodom cez prsia a obvodom pod prsiami Výsledná veľkosť košíčkov
13 cm A
15 cm B
17 cm C
19 cm D
21 cm E
23 cm F
25 cm G
27 cm H

Teraz už stačí spojiť oba údaje z tabuľky a zistíte svoju veľkosť!

Tieto údaje platia len pre európsky systém veľkostí. Medzinárodné veľkosti nie sú koncipované rovnakým spôsobom. Ak cestujete a chcete poznať svoju veľkosť podprsenky v iných krajinách, prečítajte si náš článok Ako určiť veľkosť podprsenky v zahraničí.

Teraz už poznáte svoju presnú veľkosť podprsenky. Merajte sa však raz za rok alebo pred kúpou novej podprsenky. Simone Pérèle sa to nebojí zopakovať: Vaše prsia neustále prechádzajú zmenou!

Pozor, myslite aj na kúpu nohavičiek. Len tak bude vaša súprava kompletná. Prečítajte si náš článok Ako určiť veľkosť nohavičiek, aby ste si boli istá, že si vyberiete správnu veľkosť a že budete mať súpravu spodnej bielizne, ktorá bude lichotiť vašim krivkám.

// Pozor! Táto metóda nevyhovuje všetkým ženám, niekedy sa stáva, že to nesedí. Každá žena má totiž prsia umiestnené inak. Každá žena je jedinečná… Preto je dôležité predchádzať sklamaniam pri kúpe podprsenky.

Bezpečná platba
Kamenné predajne
Vrátenie do 14 dní
Sme tu pre vás od 9 do 19 hod.
Prihlásenie sa k odberu newslettera
×
Odoberajte newsletter a my Vám dáme rovnou zľavu 5% na všetky Vaše ďalšie nákupy. Budete mať vždy prehľad o novinkách a akciách v našich butikoch i eshopu. Newslettery zasielame len 2x za mesiac, aby sme Vás inšpirovali a potešili krásnym bielizňou, nie zahltili.
Blahoželáme, získavate zľavu
5% na všetky svoje budúce nákupy!
Zľava platí tiež na Vaše nákupy v našich predajniach.
Dárkový poukaz do Simone Pérèle
×
Objednejte dárkový poukaz Simone Pérèle a darujte tak krásu francouzské krajky, ženskost, eleganci dokonalého prádla, které padne každé postavě!
E-mail na Vás
Telefon na Vás
Částka poukazu
Stisknutím tlačítka objednat vyjadřujete souhlas s našimi obchodními podmínkami. Obratem Vám sestavíme objednávku a do e-mailu rovnou zašleme dárkový poukaz. Ten lze uplatnit ihned v e-shopu a nebo jej můžete uplatnit v našich prodejnách. Platnost poukazu je 6 měsíců.